כלי שחמט
04 Jul, 2021

כלי שחמט


כלי שחמט

משחק השחמט הינו משחק חשיבה ואסטרטגיה עתיק יומין ופופולארי בכל רחבי רחבי העולם. משחק זה הינו משחק אשר הכולל כלי שחמט ולוח שחמט הכולל 64 משבצות (ערוגות) בצבעי שוחר ולבן המשתנים לסירוגין, ומסומנים בשורות אשר ממוספרות מ1 ועד 8 או א' עד ח' .  שלו שחמט בע"מ הינה חברה המספקת ציוד איכותי למשחק שחמט, יחד נדון במאמר זה מהם כלי השחמט ולמה הם משמשים. 

מה הם כלי שחמט ?

כאמור לעיל משחק השחמט הינו משחק המכיל לוח משבצות הכולל 64 ערוגות בצבעי שחור ולבן המתחלפים לסירוגין, וכלי שחמט. ישנם מאפיינים שונים לכלי השחמט וסדר היררכיה ברור. 

להלן פירוט אודות כלי השחמט ותפקידם במשחק השחמט:

מלך - המלך הינו הכלי החשוב ביותר במשחק השחמט. הוא יכול לנוע באלכסון או ישר. משחק השחמט נגמר כאשר המלך נמצא תחת איום שאינו יכול להיחלץ ממנו, מצב זה נקרא ''מט'' והשחקן היריב מנצח. 

מלכה - המלכה הינה הכלי החזק ביותר במהלך משחק השחמט. היתרון המרכזי של המלכה הוא כי היא יכולה לנוע בגמישות רבה ( אלכסון, טור או שורה)  במספר רב של משבצות. 

צריח - לצריח תפקיד מיוחד בהגנת המלך אשר נקרא ''הצרחה''. הצריח הינו כלי אשר יכול לנוע אך ורק לאורך וטורים והשורות (ללא אלכסון). לרוב כלי הצריח יעיל יותר כאשר הוא תומך בצריך אחר והם פועלי יחד. 

רץ - הרץ הינו הכלי היחידי אשר מוגבל לצבע ולמשבצת אחת (ללא יכולת לעבור לצבע אחר). הרץ יכול לנוע רק באלכסונים (ללא טור ושורה). 

פרש - ההיתרון המרכזי של הפרש הוא כי אינו ניתן לחסימה מבחינת התנועה, וזאת כיוון שהוא יכול לדלג מעל שאר כלי המשחק. 

רגלי - הרגלי הינו הכלי המוגבל ביותר בתנועתו, והוא יכול לנוע רק במשבצת אחת בכל פעם, ורק קדימה. כלי זה הוא האחרון בשרשרת ההיררכיה של כלי השחמט. 

מחפשים כלי שחמט איכותיים?

אם אתם מחפשים כלי שחמט איכותיים ומקצועיים, פנו אל חברת שלו שחמט בעמ המספקת מיוד איכותי למשחק השחמט. 


לרכישת כלי שחמט לחצו כאן

קטגוריות

 שעונים
שעונים
 ספרים
ספרים
 מערכות
מערכות
 לוחות
לוחות
 תיקים  וקופסאות
תיקים וקופסאות
 שונות
שונות
 תוכנות
תוכנות
 משחקים שאינם שחמט
משחקים שאינם שחמט
 שולחנות שחמט
שולחנות שחמט